D.U.K

Kokia yra namų iš CLT plokštės kaina, skaičiuojant €/m2 ? Kaina labai priklauso nuo projekto bei nuo išbaigtumo lygio, tikslias kainas su sąmatomis rasite čia: http://www.clt.lt/projektai.htm
Kokia yra CLT plokštės sienos kv. kaina ? „Plikos“ CLT plokštės kvadrato kainos nederėtų vertinti ir lyginti su kitomis statybinėmis medžiagomis, kadangi rezultatas iškreiptų jau pastatyto (išbaigto) statinio vertę. Taip yra dėl to, jog statybos darbų kaina su CLT plokšte yra beveik dvigubai mažesnė, darbų trukmė taip pat trumpesnė, varža taip pat lenkia įprastas statybines medžiagas, supaprastėja vidaus apdailos darbai ir pan.
 
Ar tiesa, kad medinis namas greit užsidega ir sudega ?
 
Nors CLT plokštės pagamintos iš medienos, bet jų atsparumas ugniai  yra panašus į tipiškus sunkiųjų konstrukcijų mazgus iš nedegių medžiagų. Tai įrodė neseniai atlikti moksliniai tyrimai. Tuo galima nesunkiai įsitikinti ir praktikoje: ar bandėte kada užkurti laužą, naudojant kelis pvz. 30 cm skersmens rąstus? Jei taip, tai turėjote nusivilti – medžio masyvas lengvai neužsidega. Iš tiesų, CLT plokštė reaguoja panašiau kaip betonas. Medžio masyvas turi kitokias degumo savybes nei malkos, todėl labai sunku ją uždegti be to, net ir uždegus ją, ji neretai užgesta. Negana to, CLT plokštės labai gerai išlaiko konstrukcijos patvarumą ilgą laiką, kai yra paveikiama ugnies.
Koks yra atsparumas ugniai, lyginant su mūriniu namu?
 
Kaip bebūtų, CLT yra mediena, o blokelis – mineralinė medžiaga, todėl žinoma blokelių atsparumo klasė ugniai yra geresnė, tačiau gaisro metu pirmiausia dega apdailos medžiagos, baldai ir kt., o ne pati statinio konstrukcija, todėl vertinti tik degumo klasę būtų klaidinga. Gaisras gali kilti iš bet kokių medžiagų pastatytame name ir žmonės jame žūsta ne nuo ugnies, o dažniausiai nuo dūmų, kai pradeda degti interjero detalės: baldai, grindys, lubos, kilimai, užuolaidos ir tt. Tiesiog reikia naudoti tinkamas elektros instaliacijos medžiagas, tinkamai izoliuoti galimus ugnies šaltinius, įrengti žaibolaidžius...ir tai nepriklauso iš ko pastatytas namas
Kokia yra CLT plokščių atsparumo ugniai klasė?
 
Atsparumas ugniai  95mm CLT plokštės atitinka  REI 60, o perdangos 146 mm – REI 90. Yra tai pagrindžiantys sertifikatai ir bandymo protokolai. Atsparumo ugniai klasė ženkliai didėja (beveik dvigubai) papildomai montuojant gipso sluoksnį (-ius) arba storinant CLT plokštę.
Ar tiesa, kad mediniai namai puolami kirmgraužų?
 
Kirmgraužos veisiasi tik drėgnoje medienoje, nes kai mediena šlapia, joje esanti celiuliozė jiems tinkama kaip maisto medžiaga. Tačiau mūsų CLT plokštės pilnai išdžiovinamos prieš jų montavimą, todėl tokioje medienoje kenkėjai nesiveisia.
Ar tiesa, kad į medieną, patekus drėgmės, ji supelyja?
 
Mediena gali pelyti kaip ir bet kuri kita medžiaga, jei tinkamai neeksploatuojama, o t.y. neužtikrinama ventiliacija. Mūsų pastatytuose namuose įsiveisti pelėsiui galimybių praktiškai nėra, nes pati mediena laidi orui – t.y. ji tiek įgeria, tiek greit ir išgarina drėgmę. Komplektuojančios medžiagos, pvz.: apšiltinimas, apdaila ir kt. Yra kruopščiai parinktos taip, kad nesudarytų barjero drėgmės cirkuliacijai, todėl pelėsio įsiveisimas yra negalimas.
Koks yra namo iš CLT ilgaamžiškumas?
 
Pastatyto pagal reikalavimus CLT statinio ilgaamžiškumas niekuo nesiskiria nuo kitų statinių. Statinio garantija pagal STR yra 5 metai.
 
 
Ar CLT plokštės savo savybėmis kuo nors skiriasi nuo įprastos medinės statybos (pvz. kirsto masyvo rąsto ar klijuoto tašo) ?
 
 
Statyba iš CLT plokščių, tai revoliucija medinėje statyboje. Nepaisant to, kad plokštės turi visas gerąsias medienos savybes, bet naujai pritaikyta jų klijavimo technologija (klijuojant vieną lamelių sluoksnį išilgai, kitą stačiai) praktiškai elminuojama deformacija t.y. labiausiai nepageidaujama medžio kaip statybinės medžiagos savybė. Nepaisant to, plokštės yra labai didelių gabaritų, tai ženkliai pagreitina statybą (standartinis individualus namas surenkamas per 2 - 3 dienas) , minimalus sujungimo siūlių kiekis garantuoja  itin aukštą sandarumą, išvengiama šalčio tiltų.
Kuo ypatinga statyba iš medžio ?
 
 
Mediena kaip statybinė medžiaga lenkia kitas tipines medžiagas akustinėmis savybėmis, varža (dažniausiai naudojamų sienoms 95 mm CLT plokščių varža yra lygi 1), taip pat dažnai pamirštamas yra šilumos masės vienetas (šilta medžiaga). Be visa to, mediena – kvėpuojanti medžiaga, kas reiškia patikimą drėgmės apykaitą ir užtikrina, kad patalpose nesiveis pelėsis, cirkuliuos palankus sveikatai mikroklimatas.
 
Architektas suprojektavo namą iš blokelių, kaip jį adaptuoti CLT plokštėms? Mūsų architektai lengvai adaptuos Jūsų turimą projektą su CLT plokštėmis bei parinks tinkamas komplektuojančias apšiltinimo ir kitas konstrukcines medžiagas.
Ar yra kokių nors apribojimų apdailinėms fasado medžiagoms, pamatų bei stogo konstrukcijai, statant namą iš CLT plokščių ? Jokių apribojimų nėra. CLT plokštės visiškai nekeičia statybinių principų ir su jomis galima naudoti visas statybines medžiagas. Pamatai neretai reikalingi paprastesni ir siauresni (20cm), nes CLT konstrukcija yra maždaug 5-6 kartus lengvesnė ir plonesnė lyginant su mūru.
Ar šiltinimo sluoksnis neuždarys kvėpuojančios medžio konstrukcijos? Koks bus mano namo sienos ir stogo storis, jei pageidaujama energetinė klasė yra „A“ ?
 
Mes rekomenduojame ir naudojame celiuliozinę medžio plaušo įpučiamą vatą. Būtent ji neuždaro konstrukcijos, nes jos fizikinės savybės yra tos pačios kaip medienos. Taip pat ji yra ekologiška, besiūlė, kas ženkliai gerina konstrukcijos sandarumą, išvengiama šalčio tiltų. Ji – priešingai nei akmens vata, nelaiko taškinės drėgmės, todėl nesiveisia pelėsis. Šios medžiagos negraužia pelės, nes į sudėtį įeina boro, tai – nelaki, todėl sveikatai visiškai nekenksminga medžiaga. A klasės „sumuštinio“ storis skaičiuojamas kiekvienu atveju atskirai, tačiau apytiksliai sienos storis su apdaila bus apie 50 cm (vatos apie 30 – 35 cm), o stogo su danga apie 55cm (vatos apie 40 -45cm).
Kur yra išvedžiojama elektros instaliacija?
 
Elektros instaliacija vedžiojama iš išorės, o į vidų laidams skylės gali būti tiesiog išfrezuojamos ir išvedamos per sienos paviršių arba laidai slepiami pačioje sienoje, frezuojant atitinkamus griovelius.
Kaip plokštės sujungiamos tarpusavyje?
 
Plokščių jungimas tarpusavyje yra labai paprastas: tiesiog glaudžiamos briaunomis arba išfrezuojamas jungimo „laiptelis“ priklausomai nuo konstrukcijos. Jungimo vieta sandarinamas specialia sandarinimo juosta.
Kokie dar yra statybos su CLT privalumai?
 
Statybos eigoje galima užsakyti langus, nes plokštė iš cecho atvažiuoja su labai tiksliai išpjautomis angomis; plokštė gali atstoti įprastas grindis ar lubas; iš ceche supjaustytų plokščių atraižų galima pasigaminti laiptų pakopas ar terasą ir daugelis kitų..
 

 

KUO YPATINGOS CLT PLOKŠTĖS ?

Foto - video galerija

Video galerija
Realizuotų pastatų galerija

KONTAKTAI